Prečo sa vám oplatí spolupracovať s maklérom exkluzívne?

Autor: Martin Dlugolinský | 26.4.2016 o 9:25 | (upravené 2.5.2016 o 20:43) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  276x

Milé dámy a páni,Pri predaji nehnuteľnosti sa stretávame s dvomi spôsobmi zlej propagácie: 1. všeobecná alebo neexkluzívna zmluva. 2. žiadna zmluva. 

Preto, aby boli Vaše kroky v realitnom svete čo najpríjemnejšie, vysvetlím Vám dnes aké nástrahy skrýva tzv. „neexkluzívny predaj alebo všeobecná zmluva“. Ostražitosť a nedôvera sú, bohužiaľ, v aktuálnom prostredí realitného trhu nevyhnutné a pod mierou neúnosnosti tohto stavu sú podpísané nielen samotné realitné kancelárie, ale aj sami predávajúci, realizujúci často predaj v schéme „Dám to viacerým realitkám, nech sa o to pobijú“. Taký postup sa prejavuje hneď v niekoľkých negatívnych aspektoch bez toho, aby si ich predávajúci zo začiatku uvedomoval. Nevýhody pre predávajúceho:- Maklér ma obmedzené možnosti pri vyjednávaní najvýhodnejšej predajnej ceny. Tým, že je nehnuteľnosť v ponuke viacerých realitných kancelárií, často musí maklér pristúpiť na „ neférovú“ hru kupujúceho.- Žiadna realitná kancelária sa plnohodnotne nevenuje zákazke, ktorej realizáciu nemôže mať 100 % pod kontrolou. Táto skutočnosť sa prejavuje aj v znížených nákladoch na propagáciu nehnuteľnosti.- Predaja sa ujímajú aj realitné kancelárie, o ktorých existencii a vierohodnosti nemá predávajúci ani tušenia. Nikto im v tejto činnosti nezabráni a predaj znehodnotia.- Ponúkaná nehnuteľnosť sa objavuje na rovnakých inzertných miestach s často úplne odlišnými údajmi bez zverejnenia kúpnej ceny alebo s rôznou kúpnou cenou. Záujemcu taká ponuka, samozrejme odrádza.- Realitná kancelária v boji o najlepšiu cenu na trhu a zachovanie vlastnej provízie núti pod nátlakom argumentov predávajúceho k zníženiu jeho vlastnej ceny. Sú aj také realitné kancelárie alebo sprostredkovatelia, ktorí využijú zmätok predávajúceho. Nútia ho znížiť cenu, len za účelom rýchlejšieho predaja nehnuteľnosti.- Realizácia predaja je neosobná, mnohokrát zmätená a vedie k dodatočným komplikáciám.- Niektoré realitné kancelárie si stanovia „symbolickú“ províziu pri ktorej nemôže ani jedna strana, predávajúci ani kupujúci, očakávať kvalitné a dôveryhodné služby spojené s predajom nehnuteľnosti. Jednoducho nehnuteľnosť len "zavesia" na internet a čakajú. O predaji bez zmluvy sa už ani nemusím vyjadrovať, pretože obmedzil to už aj zákon a teda ak predávajú tlačí makléra alebo opačne, podieľajú sa spoločne na nelegálnej činnosti.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Cesta k slušnej koalícii

Ak si Matovič predstavuje, že lepší štát vybuduje tak, ako nám to tento týždeň previedol, tak je buď génius alebo blázon.


Už ste čítali?